Astell & Kern nu (iets) goedkoper

Astell en Kern staan ​​bekend om hun ongelooflijk goede, maar ongelooflijk dure, draagbare muziekspelers. De AK240 is speciaal ontworpen voor het afspelen van audio zonder verlies met hoge resolutie en kost meer dan £ 2.000, wat hem buiten bereik van de meeste muziekliefhebbers maakt. Het bedrijf wil daar verandering in brengen met de lancering van twee vernieuwde spelers, de AK100II en AK120II, die hun voorgangers verbeteren en de prijs aanzienlijk verlagen, terwijl ze dezelfde fenomenale geluidskwaliteit behouden. We hebben vandaag de kans gekregen om beide te testen tijdens een onthullingsevenement om u een eerste indruk te geven.

Astell en Kern AK100II

Astell en Kern AK100II

De AK100II is aantoonbaar de “instap” muziekspeler van Astell & Kern, hoewel hij nog steeds £ 799 kost, meer dan je zou betalen voor een smartphone of MP3-speler. Het heeft een enkele CS4398 DAC met een gebalanceerde uitgang die 5,6 MHz DSD-weergave ondersteunt, een optische audio-uitgang om iets stevigers aan te sluiten dan een koptelefoon zonder de signaalkwaliteit te verliezen, en ondersteuning voor 128 GB microSD-kaarten, waarmee je kunt wisselen uw hi-res albums onderweg zodra u het ingebouwde geheugen van 64 GB vol heeft. Het is volledig compatibel met USB DAC en kan worden gebruikt als een externe geluidskaart voor uw pc of Mac.

Het 3,31-inch AMOLED-scherm is niet alleen aanzienlijk groter dan de oude AK100, maar het is ook veel responsiever, wat het navigeren door je albums gemakkelijker zou moeten maken. De software is gebaseerd op Android, met een zware skin en het besturingssysteem van Google volledig verborgen ten gunste van een interface die zich alleen op muziek richt. Het heeft Wi-Fi 802.11n en Bluetooth 4.0 ingebouwd en ondersteunt ook draadloze MQS-streaming vanaf een computer, zolang u eerst de serverclient installeert.

Astell en Kern AK100II

Net als zijn duurdere broers en zussen, is de AK100 II gemaakt van een blok aluminium en ziet hij er absoluut prachtig uit, met gefreesde knoppen, een stevige metalen volumeknop en speciale afspeelknoppen aan de zijkant van het apparaat. Hij ligt ondanks het hoekige ontwerp lekker in de hand en voelt aan als het luxe item dat we van het merk gewend zijn.

Astell en Kern AK120II

De duurdere AK120II heeft meer gemeen met het vlaggenschip AK240 dan de AK100II en heeft als zodanig een hogere prijs – £ 1499. Het gebruikt dubbele CS4398 DAC’s en dezelfde gebalanceerde uitvoer om audio naar elk oor afzonderlijk te sturen voor de best mogelijke ervaring. Het ondersteunt ook het afspelen van 5,6 MHz DSD-audio, kan fungeren als een USB DAC voor uw pc of Mac, tracks streamen via een draadloos netwerk met behulp van de MQS-streamingserver en tracks afspelen van microSD-kaarten, voor als 128 GB interne opslag gewoon niet groot genoeg om in uw Hi-Res Audio-collectie te passen.

Astell en Kern AK120II

Het heeft hetzelfde 3,31-inch AMOLED-scherm als de AK100II, een enorme verbetering ten opzichte van het 2,4-inch scherm van de originele AK120. Het reageert net zo snel als het scherm van de AK100II en ziet er vanuit bijna elke hoek geweldig uit, met heldere kleuren en scherpe tekst. Het apparaat zelf is opnieuw vervaardigd uit aluminium, met fysieke afspeelknoppen en een stevige volumeknop aan weerszijden. Het is slechts iets groter dan de AK100II, om plaats te bieden aan de tweede DAC, dus het past nog steeds comfortabel in de palm van je hand en past gemakkelijk in een zak.

Beide modellen doen geweldig werk door van de duurdere AK240 een meer betaalbare maar nog steeds wenselijke eenheid te maken. Hoe klinken ze? Als je de juiste koptelefoon en een paar hi-res audiobestanden hebt, absoluut geweldig, maar ze moeten rekening houden met de vraagprijs.

De AK100II en AK120II zouden binnenkort hier in het VK te koop moeten zijn.

0 Shares:
You May Also Like